banner-2.jpg

protissimo

chudnite s ľahkosťou

Veľakrát ste sa snažili zhodiť „pár“ kilogramov a nešlo to. Využitím proteínovej diéty PROTISSIMO pomáhame ľuďom s redukciou ich hmotnosti pod odborným dohľadom s dlhodobými a trvalými výsledkami. Našou snahou je nielen redukcia hmotnosti, ale aj zmena životného štýlu a stravovacích návykov, ktoré sú kľúčové pri úspešnom chudnutí a udržaní si zredukovanej hmotnosti bez následného JOJO efektu. 

o programe

Program predstavuje ucelený rad bielkovinových jedál, pochádzajúcich z troch zdrojov (mlieko, vaječný bielok a sója), poskytujúcich ľudskému organizmu vyvážený prísun aminokyselín, mimoriadne vhodných pre redukčný program. Jedná sa o VÝROBKY S VYSOKÝM OBSAHOM BIELKOVÍN, so zníženou kalorickou hodnotou a zníženým obsahom tukov a cukrov, určené k znižovaniu telesnej hmotnosti. Výživové zloženie výrobkov zodpovedá najprísnejším normám platným v EU a Kanade.

Program je určený pre mierne formy nadváhy u inak úplne zdravých, dospelých jedincov.

Pri dodržaní trojetapového programu je možné u zdravých jedincov očakávať redukciu telesnej hmotnosti približne 4 až 5 kg za mesiac. Trpezlivé a starostlivé prekonávanie všetkých troch etáp  (1. etapa – 2 týždne, 2. etapa – 3 týždne, 3. etapa – 4 týždne) vedie u väčšiny klientov k celkovej redukcii hmotnosti 810 kg.

čo je cieľom tejto proteínovej diéty?

Už počas samotného chudnutia sa učia klienti zdravému spôsobu života a postupným prechodom ku klasickej zdravej strave si osvojujú správne návyky potrebné k pozitívnemu a zdravému životu. Celý redukčný program PROTISSIMO prebieha pod odborným dohľadom v našom Centre chudnutia. Odborný personál Vám pomôže a poradí, ako schudnúť zdravo a bezpečne bez následného návratu k zredukovaným kilogramom a so snahou pozitívnej motivácie počas jednotlivých fáz redukčného programu. 

Počas diéty sa nemusíte obávať z monotónnej či nie príliš chutnej stravy, pretože proteínové jedlá PROTISSIMO sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín. Svojim zložením poskytujú široké portfólio slaných a sladkých príchutí. Zabudnite na stravu chutiacu ako z prášku! Medzi našimi jedlami nájdete dobroty, akými sú rôzne príchute omeliet, raňajkových kakaových koláčikov, polievok, cestovín, rýb či mäsa a rôzne chutné pudingy, kokteily, palacinky, koláčiky a tyčinky. Na výber je k dispozícii viac ako 60 druhov jedál, stačí si iba vybrať. 

Diétu PROTISSIMO absolvovalo viacero známych osobností, hercov a politikov, ktorí potrebovali schudnúť a dlhodobo s inými diétami neuspeli. Hlavným cieľom je redukcia hmotnosti bez nervozity, s úsmevom na tvári a bez stresu s chutnými jedlami. 

 

Accordion Style 3

je bielkovinová diéta vhodná pre každého?

je bielkovinová diéta vhodná pre každého?

Bielkovinová diéta je vhodná pre každého zdravého jedinca bez obmedzení, od 1.fázy. U ľudí, ktorí majú chronické interné ochorenie, ktoré spadá do kategórie relatívnych kontraindikácií a berú dlhodobo lieky, je diéta možná, avšak opatrne od 2. menej prísnej fázy výlučne pod odborným dohľadom s pravidelnou kontrolou biochemických parametrov. Sú aj absolútne kontraindikácie, ako napríklad celiakia, porfýria, detský vek, tehotenstvo a pod., pri ktorých nie je možné diétu nasadiť.

chcem schudnúť. za kým mám ísť?

chcem schudnúť. za kým mám ísť?

Ak chcem týmto spôsobom schudnúť, čo musím urobiť? Kam a za kým mám ísť a čo všetko treba predtým absolvovať?

Ak sa rozhodnete pre redukčný program PROTISSIMO, objednáte sa na vstupnú konzultáciu a meranie. Na tejto konzultácii sa preberie Váš zdravotný stav, celková anamnéza, vysvetlí sa podrobne princíp redukčného programu a následne Vás odborný špecialista nastaví na fázu redukčného programu, ktorá je pre Vás vhodná. Zároveň, iba v týchto centrách si môžete zakúpiť produkty PROTISSIMO. 

ako chudnutie pod dohľadom špecialistu prebieha

ako chudnutie pod dohľadom špecialistu prebieha

Ako chudnutie pod dozorom lekára, resp. nutričného poradcu prebieha? Môžem sa s ním kedykoľvek poradiť? Dostanem „návod – jedálniček“ na každý deň?

Po vstupnej konzultácii a meraní je potrebné, aby klient chodil na pravidelné kontroly každé 3-4 týždne, kde prebehne kontrolné meranie, na základe ktorého terapeut zistí, ako úspešne prebieha redukcia, zodpovie všetky vaše dodatočné otázky a rozhodne, či je potrebné ešte zotrvať v príslušnej fáze alebo je vhodné prejsť na ďalšiu. Ak však máte nejaké otázky alebo nejasnosti počas obdobia medzi konzultáciami, je na dohode s konkrétnym špecialistom, v akej forme sa s ním môžete poradiť. Na vstupnej konzultácii dostanete aj modelový jedálniček s rozpisom jedál pre konkrétnu fázu, so zoznamom povolených druhov zeleniny a mäsa príslušných pre jednotlivé fázy redukčného programu. 

v čom je táto diéta lepšia od ostatných?

v čom je táto diéta lepšia, od tých ostatných?

Na trhu je viacero značiek bielkovinových diét - v čom je táto lepšia od tých ostatných?

Z referencií od klientov, ktorí vyskúšali aj iné značky proteínových (bielkovinových) diét, môžeme skonštatovať, že značka PROTISSIMO je po kvalitatívnej a chuťovej stránke v popredí a rovnako predbieha konkurenciu aj v pestrosti a množstve rôznych sladkých a slaných príchutí, ktoré má v ponuke. Preto sa nestane, že by mal klient počas diéty pocit, že musí jesť stále to isté a chýba mu pestrosť a väčší výber jedál. Výrobky Protissimo sú vyrábane nadnárodnou francúzsko-kanadskou spoločnosťou, kde je kvalita, bezpečnosť a účinnosť produktov na prvom mieste.

ako často sa robí počas diéty kontrola zdravotného stavu?

ako často sa počas chudnutia robia kontroly?

Ako často sa počas chudnutia robia kontroly zdravotného stavu v prípade, ak klient trpí napr. na cukrovku, vysoký tlak a podobne?

U klientov s chronickým ochorením sa robia pravidelné kontroly vybraných biochemických parametrov každý mesiac rovnako s ostatnými pravidelnými vyšetreniami, ktoré sú štandardom pri tom-ktorom ochorení.

len vybraný druh zeleniny - prečo?

len vyraný druh zeleniny pri diéte - prečo?

Počas diéty sa môžu bielkovinové jedlá dopĺňať len niektorými vybranými druhmi zeleniny - prečo? Nebudú mi potom chýbať vitamíny a minerály?

Keďže princípom ketogénnej bielkovinovej diéty je postupný prechod od výlučne proteínovej, nízkosacharidovej stravy k normálnemu stravovaciemu režimu s vyšším obsahom sacharidov, v 1. najprísnejšej fáze sú vylúčené všetky druhy zeleniny s vyšším obsahom cukrov, ktoré je možné konzumovať až v ďalších fázach diéty. Zoznam povolených druhov je však dostatočne pestrý na to, aby si klient mohol vybrať a nebol ukrátený o živiny prítomné v druhoch zeleniny, ktoré nie sú povolené. V prvej fáze diéty je však potrebné suplementovať minerály ako draslík, sodík a horčík, ktoré sa v tejto úvodnej fáze vylučujú vo zvýšenom množstve.

dá sa diéta nastaviť aj pre časovo vyťaženého človeka?

dá sa diéta nastaviť aj pre časovo vyťaženého človeka?

Ak som človek, ktorý často cestuje a je nútený chodiť aj na obedy s klientmi, či má iné spoločenské povinnosti, dá sa táto diéta nastaviť aj pre mňa?

Áno. Táto diéta je vhodná aj pre Vás, pretože produkty PROTISSIMO sú časovo nenáročné na prípravu a kuchynské vybavenie. V ponuke sú aj hotové produkty, ktoré je možné po otvorení ihneď skonzumovať a tým sú ideálnou možnosťou na dlhé cesty. Od druhej fázy, v ktorej sa do jedálnička zaraďuje jedno „pravé“ proteínové jedlo, je možné bez problémov absolvovať obed s klientom v reštaurácii, kde majú v ponuke kvalitné chudé mäso a šaláty z povolených druhov zeleniny.

ako rýchlo sa dostavia prvé výsledky?

ako rýchlo sa dostavia prvé výsledky?

Ako rýchlo sa dostavia prvé výsledky? A ako dlho musím dodržiavať diétny režim?

Prvé výsledky sa dostavia zvyčajne veľmi rýchlo. V prvej fáze je možné zredukovať až 5-10 kg. Platí, že klient, ktorý potrebuje zredukovať 15-20 a viac kg, ide na začiatku s hmotnosťou dolu rýchlejšie ako človek, ktorý potrebuje zhodiť 5-7 kg. Dĺžka trvania diétneho programu závisí od konkrétneho jedinca a je to čisto individuálna záležitosť na základe odporúčaní terapeuta. Všeobecne platí, že čím závažnejšia je nadváha alebo obezita u konkrétneho jedinca, tým redukčný program trvá dlhšie. 

môžem diétu absolvovať aj keď dojčím?

môžem diétu absolvovať aj keď dojčím?

Nie. Počas dojčenia nie je vhodné diétu absolvovať.

hrozí mi po návrate jo-jo efekt?

hrozí mi po návrate k normálnemu stravovaniu jo-jo efekt?

Diéta je presne rozvrhnutá do 4.fáz, ktoré sú nastavené tak, aby sa jo-jo efekt nedostavil. Jo-jo efekt je problémom pri redukčných programoch, v ktorých je počas celého trvania prísne obmedzený príjem sacharidov a organizmus sa nachádza v hladovacom režime. Po ukončení tejto prísnej diéty a návrate ku starým stravovacím návykom s vysokým obsahom sacharidov dochádza k rýchlemu ukladaniu všetkých prijatých cukrov do zásobného tukového tkaniva a v priebehu pár mesiacov je človek presne tam, kde začal. Redukčný program PROTISSIMO však postupne v priebehu jednotlivých fáz prechádza z čisto bielkovinovej stravy na postupné opatrné zaraďovanie sacharidov do jedálnička. Telo si tak postupne zvyká na sacharidy v potrave a po ukončení diéty nedochádza v organizme k „šoku“ z náhleho prísunu sacharidov po dlhom období nedostatku a následnému horúčkovitému ukladaniu vo forme zásobného tuku. 

čo vás čaká a ako to prebieha?

aktívna fáza: 3-4 instantné jedlá a 1x "pravé" jedlo denne

Doba trvania 1.etapy (aktívna fáza): 2 týždne /14 dní

Všeobecné zásady:

Čo sa môže jesť a piť (ÁNO):

 • dostatočný prísun nesladených tekutín (min. 1,5 l denne)
 • všetky druhy čajov s výnimkou ovocných, káva a jej náhrady (špaldová káva, melta, atď.) – možno pridať trochu nízkotučného mlieka, ale len „k zafarbeniu“, nesladené minerálne vody (neperlivé alebo jemne perlivé, coca-cola light)
 • v prípade nutnosti je k sladeniu možné použiť sladidlo pre diabetikov
 • zelenina, ale len zo zoznamu povolené druhy zeleniny
 • minerály: veľa soliť (nebojte sa, v priebehu 1. etapy stráca organizmus vo zvýšenej miere nerastné látky a stopové prvky) + pravidelne užívať vhodné výživové doplnky bohaté na minerály 
 • korenie: dochucovať je možné podľa chuti, bežnými druhmi korenín (nie horčicou, cibuľou a cesnakom veľmi obmedzene)
 • polynenasýtené mastné kyseliny (tzv. omega kyseliny), pomocou vhodného výživového doplnku v dávke 1 kapsula 2x denne
 • vitamíny

Čo sa nemôže jesť a piť (NIE):

 • ovocné džúsy, vrátane tých z čerstvého ovocia, alkoholické nápoje všetkých druhov (vrátane piva)
 • sladkosti, pečivo, prílohy, mliečne výrobky
 • ovocie
 • tuky, iba 1x denne mäso zo zoznamu povolené druhy živočíšnych bielkovín pripravené bez pridania tuku – podusené na vode, uvarené v pare, atď.

U pacientov, ktorí majú vysoké percento tukového tkaniva v organizme, je potrebné podporiť ich mobilizáciu a odbúravanie, súčasným nasadeným prípravku “spaľovača tukov“ktorý podávame po celú dobu redukčného programu (dávkovanie: 1-3x denne rozpustiť obsah jedného vrecka v 150 ml horúcej vody a vypiť ako kávu), jeho efekt je možné podporiť aj prípravkom s funkciou „vychytávač „ tukov a cukrov ( dávkovanie: obsah vrecka vysypeme 1-3x denne priamo do úst a necháme rozpustiť ako šumienku)

U pacientov, ktorí majú sklon zadržiavať vodu, je potrebné podporiť jej mobilizáciu, nasadením prípravku s funkciou “odvodňovač“, ktorý takisto môžeme podávať po celú dobu redukčného programu (dávkovanie: 1xdenne rozpustíme obsah 1 vrecka v 1,5 l ľadovej vody a po premiešaní, popíjame po celý deň ako osviežujúci nápoj).

Accordion Style 3

kedy v priebehu 1.etapy užívať 3 a kedy 4 proteínové jedlá?

kedy v priebehu 1 etapy môžem užívať 3 a kedy 4 proteínové jedlá?

3 proteíny zvyčajne postačia pre tých, ktorých počiatočná hmotnosť nepresahuje 80 kg. Od 85 kg a viac, je prakticky vždy potrebné užívať 4 proteínové jedlá denne. Aj pri prvej kategórii (teda s počiatočnou hmotnosťou pod 80 kg) však môžeme použiť (a to i nepravidelne) štvrté proteínové jedlo, najmä vtedy, pokiaľ pretrváva pocit hladu po kombinácii 3+1. Dôležité upozornenie: 3-4 proteínové prípravky za deň je potrebné skonzumovať, aj keď nemáte hlad! Bielkovinová diéta „funguje“ vtedy, keď organizmus dostane cca 90 g čistých bielkovín za deň. Pokiaľ obmedzíte prísun bielkovín, „degradujete“ bielkovinovú diétu na „nízkoenergetickú“, čo spoznáte podľa toho, že začnete chudnúť na úkor svalového a nie tukového tkaniva, ako aj podľa toho, že sa u vás veľmi skoro objaví pocit hladu!

a čo na to telesná aktivita?

a čo na to telesná aktivita?

Klienti môžu v priebehu 1. etapy redukcie, pokračovať v telesnej aktivite, na ktorú sú zvyknutí. Napriek tomu neodporúčame v priebehu 1. etapy s ňou začínať „od nuly“.

jedálniček pre 1 etapu

jedálniček pre 1 etapu

RAŇAJKY: 1 sladké instantné proteínové jedloDOPOLUDŇAJŠIA ĽAHKÁ DESIATA: 1 pitný proteín (ready-to-drink)OBED: Pravé jedlo – kvalitná bielkovina zo zoznamu s minimálnym množstvom tuku + zeleninový šalátPOPOLUDŇAJŠÍ OLOVRANT: je možné vynechať alebo 1 ľubovoľné instantné proteínové jedloVEČERA: 1 slané instantné proteínové jedlo  + zeleninový šalát

Povolené druhy zeleniny v rámci programu bielkovinovej diéty, ktorú možno v priebehu diéty bez obáv konzumovať v neobmedzenom množstve (pokiaľ nie je v zátvorke uvedené inak)

ŠpargľaŠampiňónyUhorkaŠpenátArtičokyStopkový zelerTekvicaFenikelKarfiolŽeruchaSójové a ďalšie výhonky (obilné klíčky, naklíčené mango, atď.)BrokolicaHlávková a čínska kapusta (kvasené len pokiaľ nie sú osladzované)Čakanka, Reďkvička, Hlávkový šalát, Rukola, Poľný šalát, Paradajky (max 1 ks denne), Baklažán, Pór, Cuketa, Zelené fazuľky

 

Zeleninu konzumujeme buď surovú alebo vo forme šalátu, dochutenú 1 lyžicou panenského olivového oleja (olej len 1x denne) alebo varenú na pare či podusenú na vode. V rámci bielkovinovej diéty, solíme podľa chuti* (skôr viac ako menej).

K dochucovaniu je možné používať všetky druhy korenia, citrónovú šťavu, sušenú cibuľu a cesnak. Nevhodné sú však rôzne druhy hotových zálievok (jogurtová, bylinková, barbecue…), takisto aj horčica.

NÁŠ TIP : Obohaťte si šalát dvomi natvrdo uvarenými vajcami, z ktorých však použijete len bielka! Majú zasycujúci efekt, takže ani po šaláte nebudete mať hlad!

* po skončení diéty sa vraciame späť do pôvodného režimu, keď solíme skôr menej ako viac

Čo sa nesmie konzumovať:

NIE mrkva, kukurica, kaleráb, paprika, čerstvá repa!NIE nakladané huby či konzervovaná zelenina (nálevy bývajú osladzované)!NIE orechy! 

 

Povolené druhy živočíšnych a rastlinných bielkovín pre 1.etapu, v rámci programu bielkovinovej diéty  alebo prehľad druhov „pravých jedál“, ktoré možno bez obáv konzumovať v obmedzenom  množstve (počet porcií za deň) prebiehajúcou etapou (porcia s hmotnosťou 150 g, pokiaľ nie je v zátvorke uvedené inak). 

Kuracie, morčacie alebo králičie mäso bez kožeJemná alebo diétna šunkaJahňacie alebo hovädzie stehnáPrírodný teľací rezeň – 100 gKuracia pečeň1 ks BIO vajca (natvrdo alebo na mäkko)Tofu (prírodné, s rascou, údené…)Pstruh, Treska, Pražma, Úhor, Žralok, Zubáč, Platýz, Halibut, Morský ďas, PangasiusSushiKuracia alebo teľacia pečeňAmur

Najlepšou formou úpravy mäsa je na prírodno. Povolené je tiež osmaženie na panvici, na niekoľkých kvapkách kvalitného oleja.

Z diéty sú v 1.etape vylúčené všetky druhy príliš tučných (či príliš kalorických) druhov mäsa (losos, tuniak, makrela, šťuka, morské plody, bravčové, hovädzie, kačica, atď.)

Na dochutenie je povolené používať všetky druhy sušeného korenia, citrónovú šťavu, sušenú cibuľu a cesnak. Nezabudnite veľa soliť!

NÁŠ TIP : Využite obdobie diéty a naučte sa pravidelne konzumovať rybie mäso. Držte sa pravidla, že čím je mäso v surovom stave svetlejšie, tým je pre organizmus prínosnejšie a tiež stráviteľnejšie. 

Často kladené otázky:

Koľko toho môžem zjesť?Platí tu zásada: „Čím je mäso v surovom stave červenšie, tým menšia musí byť porcia“. Prakticky: Netučná („biela“) ryba: obvyklá dospelá porciaHydinový steak: menšia dospelá porciaKlasický steak: detská („polovičná“) porcia. U ostatných typov živočíšnych jedál platí: 1 ks vajce, 2 plátky jemnej šunky, detská porcia tofu, detská porcia vnútorností (pečeň)NIE Bravčové (vyraďujeme z jedálnička natrvalo)Ryby máme na mysli zásadne v čerstvom stave, teda nie údené plátky lososa alebo údenú makrelu a už vôbec nie ryby v konzervách!Čo mám robiť, keď mám medzi jedlami hlad?Zaraďte jedno proteínové jedlo navyše (nie tyčinku, špagety, či parmentier!). Ďalšia možnosť je uvariť si 1-2 vajcia na tvrdo, posoliť a zjesť bielka (žĺtka nie!).  Všetky uvedené postupy je možné kombinovať alebo medzi sebou striedať.  

2.etapa: Pokračujeme v chudnutí

stabilizačná fáza: 2-3 instantné proteínové jedlá a 2x "pravé" jedlo denne

Doba trvania 2.etapy (stabilizačná fáza): 3 týždne /21 dní.

Všeobecné zásady (uvádzame len zmeny oproti prvej etape):

 • alkoholické nápoje VEĽMI OBMEDZENE: 2 dcl kvalitného bieleho či červeného vína 1x do týždňa (NIE pivo, NIE destiláty, NIE aperitívy)
 • ovocie VEĽMI OBMEDZENE: 1 ks ovocia za deň k dopoludňajšej desiate (čím menej sladké, tým lepšie, napr. 1 menšie jablko, ½ grapefruitu, malý banán, ½ pomaranča, 1 mandarínka, atď.). K dopoludňajšiemu olovrantu je možné namiesto ovocia konzumovať 1 nízkotučný jogurt (pozri ďalej)
 • zelenina zo zoznamu sa ROZŠIRUJE (pozri ďalej)
 • tuky VEĽMI OBMEDZENE: k zálievke šalátov používame 1x denne 1 polievkovú lyžicu panenského olivového oleja, naďalej platí zákaz syrov, masla, rastlinných tukov, atď.
 • mliečne výrobky VEĽMI OBMEDZENE: 1 nízkotučný jogurt k olovrantu, pokiaľ nie je zvolené ovocie
 • výživové doplnky (minerály, vitamíny, omega kyseliny), užívame takisto ako v 1.etape.
 • telesná aktivita: klienti by mali v priebehu 2. etapy zaradiť do svojho kalendára pravidelnú, najlepšie aeróbnu formu telesnej aktivity aspoň 2x do týždňa. 
 • Vhodné sú napríklad: plávanie, jazda na bicykli, beh, pilates , spinning, aerobik, atď. Nevhodná je joga a podobné „pasívne“ formy telesného cvičenia. Aeróbne = musíme sa zapotiť a zadýchať!

Accordion Style 3

jedálniček pre 2 etapu

jedálniček pre 2 etapu

RAŇAJKY: 1 sladké instantné proteínové jedloDOPOLUDŇAJŠIA DESIATA: 1 ks ovocia alebo 1 nízkotučný jogurtOBED: Pravé jedlo – kvalitná bielkovina zo zoznamu s minimálnym množstvom tuku + zeleninový šalátPOPOLUDŇAJŠÍ OLOVRANT: 1 proteínová tyčinka alebo 1 pitný proteín (ready-to-drink)VEČERA: 1 slané instantné proteínové jedlo + zeleninový šalát so zálievkou (olivový olej)

Povolené druhy zeleniny obohacujúce 2. etapu (2+2) v rámci programu bielkovinovej diéty, alebo prehľad druhov zeleniny a semienok, ktoré je možné začať konzumovať v 2.etape v neobmedzenom množstve (pokiaľ nie je v zátvorke uvedené inak), navyše k zelenine uvedenej v 1.etape:

Paradajky (bez obmedzenia)Cibuľa, cesnak (bez obmedzenia)Paprika (max 1 ks denne)Kaleráb (max 1 ks denne)Olivy (max 5 ks za deň do šalátu)

 

Často kladené dotazy:

naďalej NIE mrkva, kukurica a červená repa!naďalej NIE orechy! 

Povolené druhy živočíšnych a rastlinných bielkovín pre jedno pravé jedlo denne obohacujúce 2.etapu (2+2) v rámci programu bielkovinovej diéty alebo prehľad druhov „pravých“ jedál, ktoré je možné začať konzumovať začínajúc 2.etapou (porcia s hmotnosťou 150g, pokiaľ nie je v zátvorke uvedené inak)

2 ks BIO vajcia (na tvrdo alebo na mäkko)Steak z lososaSteak z tuniakaŠťukaKaporMorské plody

 

Často kladené dotazy :

Už toho môžem zjesť viac? NIE, porcie zostávajú rovnaké ako v 1.etapeNIE bravčové (vyraďujeme z jedálnička natrvalo)Ryby máme na mysli zásadne v čerstvom stave, takže NIE údené plátky lososa alebo údenú makrelu!

 

3.etapa: Schudli sme

fixačná fáza: 1-2 instantné proteínové jedlá a 3 "pravé" jedlá denne

Doba trvania 3.etapy (fixačná fáza): 6 týždňov /42 dní

Všeobecné zásady (s uvedením zmien oproti 2 etape):

 • tekutiny: ponuka sa ROZŠIRUJE o ovocné čaje a 1 pohár „pravého“ ovocného džúsu za deň (neosladzovaného a nie z koncentrátu, najlepšie z čerstvého ovocia) alebo 1 pohár obdobného neosladzovaného ale prírodne sladkého nápoja (z kombuchy, z aloe, atď.). Z alkoholických nápojov je možné tolerovať 2 dcl kvalitného vína (červeného alebo bieleho), maximálne 2 x do týždňa
 • prílohy OBMEDZENE: k obedňajšiemu „pravému“ jedlu pridávame prílohu (2 ks varených zemiakov alebo kopček ryže či strukovín alebo 2 krajce tmavého chleba)
 • výživové doplnky (minerály, vitamíny, omega kyseliny) postupne je možné vysadiť, podporné prípravky užívame naďalej, rovnako ako v 1.etape.

Accordion Style 3

jedálniček pre 3 etapu

jedálniček pre 3 etapu

RAŇAJKY: 1 sladké instantné proteínové jedloDOPOLUDŇAJŠIA DESIATA: 1 ks ovocia alebo 1 pohár „fresh“ ovocného džúsu alebo 1 nízkotučný jogurtOBED: Pravé jedlo – kvalitná bielkovina s minimálnym množstvom tuku + povolená príloha (NIE knedle či cestoviny)POPOLUDŇAJŠÍ OLOVRANT: 1 proteínová tyčinka alebo 1 pitný proteín (ready-to-drink)VEČERA: Pravé jedlo – kvalitná bielkovina s minimálnym množstvom tuku + zeleninový šalát so zálievkou (olivový olej)