Kryolipolýza /zmrazenie tuku 

Najefektívnejšia neinvazívna bezbolestná metóda na odbúravanie podkožného tuku. Budete sa cítiť „vyformovanejšie“ a budete mať voľné oblečenie.

 

Ide o proces riadeného zmrazenia tukových buniek, ktorých obsah sa skryštalizuje, bunka odumrie a je z tela odstránená lymfatickým systémom. 20-30%  tukových buniek navždy zmizne, pričom tukové bunky sa už neobnovia a nevzniká tak neželaný jojo efekt. Účinkom je kryolipolýza zrovnateľná s klasickou liposukciou, avšak bez operácie, bez bolesti a bez rekonvalescencie. Je maximálne efektná, bezpečná, bez vedľajších účinkov a telu prirodzená.

 

Aký prístroj používame

LipoCryo je jedným za najmodernejších prístrojov európskej výroby. Aplikácia ním je možná na všetky časti tela, kde je tukový vankúš, ktorý je možné vákuovo vtiahnuť do aplikátora. Najžiadanejšími lokalitami pre kryolipolýzu sú brucho, vnútorné a vonkajšie stehná, spodná časť chrbta a vnútorná časť paží.

Proces aplikácie

Pred zákrokom /kryolipolýzou je na kožu aplikovaný špeciálny gél, tzv. kryoprotektant, ktorý chráni kožu pred poškodením. Na konkrétne miesto sa priloží hlavica prístroja. Aplikačná koncovka využíva satie k vtiahnutiu kože do svojej komory, kde je tlakom z oboch strán koža pritlačená na studené doštičky kryo článkov. Pretože tuk mrzne pri vyšších teplotách ako koža, dôjde k jeho kryštalizácii, zatiaľ čo koža zostane pôsobením prístroja len chladná. V procese dochádza k vonkajšiemu schladeniu pokožky, no k vnútornému zmrazeniu tukov, čím dôjde k ich odbúraniu, resp. rozpusteniu.

Tieto rozpustené tuky sa vstrebávajú z nášho tela pomocou lymfatickej cesty a filtrujú sa cez obličky približne 6 týždňov. To znamená, že viditeľnú zmenu vidí klient až po uplynutí tejto doby. Odporúčajú sa sa tri takéto „nasatia“, keďže pri jednom možno tukovú vrstvu zredukovať o pol centimetra či centimeter. Medzi jednotlivými procedúrami však musí byť odstup šesť týždňov. Dokopy by teda človek mal stratiť približne tri centimetre.

Po zákroku registrujeme v mieste aplikácie začervenanie kože a tuhý útvar z vtiahnutej kože, ktorý sa však behom krátkej doby opäť uvoľní. V priebehu procedúry klient pociťuje mierny tlak a zo začiatku lokalizovaný pocit chladu, ktorý ale rýchlo ustupuje. Obvykle sa za hranicu výhodnosti tejto metódy berie nadváha do 10 kg. Klient si po aplikácií musí udržovať stabilnú hmotnosť. Aplikácia je pohodlná, trvá maximálne 30/45 min.

Neznamená to však, že človek bude o tri kilá ľahší, bude sa len cítiť vyformovanejší a bude mu voľné oblečenie. Na to, aby „zmizli“ kilogramy je potrebná práca so svalovou štruktúrou (pozn.meranie tela pomocou InBody).

 

Kto by zákrok nemal absolvovať?
  • nesmie mať alergiu na chlad
  • žena nesmie byť tehotná ani dojčiť
  • nesmie byť zápal v lokalite, ktorá sa bude prisávať
  • nemôže sa dlhodobo liečiť na obličky či pečeň
  • osoba s kovovými implantátmi
  • atopický ekzém, dermatitída, psoriáza, trombóza, diabetes, srdcové ochorenia
  • menštruácia (v deň procedúry)
Odporúčania po zákroku

Z dlhodobého hľadiska sa odporúča úprava jedálneho lístka. Je potrebné v prvom rade vylúčiť múčne jedlá a biele pečivo a nekonzumovať vo večerných hodinách. Pri dodržaní tohto pravidla sa dlhodobo dokáže zredukovať hmotnosť v súčinnosti s kryolipolýzou. To znamená, keďže sa prestanú konzumovať v nadmernom množstve uhľohydráty, dôjde k menšiemu usádzaniu tukov, ktoré sa rýchlejšie odbúrajú. Čím viac pribúdajú tuky na vrstvách, tým sú väzby medzi nimi pevnejšie. Keď sa dlhšie neusádzajú, telo začne odbúravať svoje vlastné. Tie kryolipolýza rozpustí a k vstrebaniu tukov dôjde vďaka podpornej diéte rýchlejšie.

Po absolvovaní kryolipolýzy je potrebné piť veľa tekutín (odporúča sa až 3-4 litre/deň), keďže počas tukovej filtrácie dochádza k zaťaženiu obličiek, ktoré je dobré prečistiť vodou. Fyzická aktivita sa tiež odporúča. Klient pred/po kryolipolýze môže robiť všetko. Ísť do sauny, do fitnescentra atď, nijako ho zmrazovací proces neovplyvní.

Kedy uvidím rozdiel?

Približne 40% výsledného efektu bude viditeľných už za 15 dní, k získaniu konečného výsledku je treba počkať minimálne 6-8 týždňov.

Príklady/rozdiely v časovom intervale

Lipocryo laser cavitation body slim machine treatment effect

 

Chcem sa objednaťChcem sa objednať

 


Výskum/zaujímavosti

Fakty o kryolipolýze

Slovo „zmrazenie“ v prípade ošetrenia kryolipolýzou treba chápať, ako podchladenie konkrétneho miesta na tela max. však 3 °C a v žiadnom prípade nie mínusové hodnoty. Ak by schladenie pokožky a tuku bolo pod touto hodnotou, poškodilo by to všetky vrstvy kože.

Tukové tkanivo je tvorené tukovými bunkami, ktoré sú držané po hromade podporným tkanivom. Tuk v tukových bunkách je uložený v špeciálnych zásobárňach. Ak organizmus naberá na hmotnosti, tak prebytočný tuk sa ukladá do týchto nádržiek a dochádza k ich zväčšovaniu. Tým, že sa zväčší tuková zásoba bunky, nevyhnutne sa zväčší aj bunka a to vedie pri priberaní k zhrubnutiu vrstvy tukového tkaniva organizme. Zvyšný priestor bunky, ktorý nezaberá tuková nádržka je vyplnený vodným roztokom.

Počet tukových buniek sa po 25 roku života nemení a ostáva po zvyšok života konštantný. Stenčiť tukovú vrstvu na nejakej časti tela možno iba zmenšením objemu tukových buniek alebo zmenšením ich počtu. Pri chudnutí sa zmenšujú tukové nádržky v bunkách a zmenšujú sa tým aj tukové bunky. Ale pri tomto procese nie je úbytok tuku z buniek na tele rovnomerný. Čiže u každého človeka z niektorých oblastí ubúda tuk pri chudnutí viac, z iných menej. Inak povedané, napr. na bruchu ubudne v porovnaní s inou oblasťou napr. stehná viac tuku z tukovej nádržky v každej bunke. Čo vedie k tomu, že sa niekomu nedarí schudnúť z niektorej problematickej oblasti, bez toho, aby to neviedlo k nadmernému schudnutiu v inej oblasti tela.

Kryolipolýza je založená na poznatku, že na naštartovanie zániku tukovej bunky ju treba zachladiť na kritickú teplotu. Pri tejto teplote nastane kryštalizácia tuku v nádržke tukovej bunky (napr. maslo je pri 3°C tuhé, zmäkne pri izbovej teplote a pri telesnej teplote skvapalnie). Ak sú tukové bunky vystavené kritickej teplote 3°C, náhle zmeny naštartujú proces zániku niektorých buniek, pričom sa okolie samotnej bunky nepoškodí. Pri kryolipolýze týmto spôsobom zaniká cca 20% tukových buniek. Voda pri tejto teplote ešte nezamrzne a okolité podporné tkanivo, tak nie je poškodené kryštálmi ľadu. Pri tejto teplote nedochádza ani k zamrznutiu vody v koži a tá ostáva bez poškodenia. Mierne podráždenie kože chladom sa prejaví iba jej začervenaním.

 

Cenník k službe
1 nasatie (30 minút)25€ / 1 nasatie
2 nasatia (2x po 30min)20€ / 1 nasatie
3 nasatia a viac (3x po 30min)15€ / 1 nasatie
Phone: 0918 361 129