Masáže

 

 

 

 

Po náročnom dni, alebo dokonca životnom období, vám dobrá masáž príde veľmi vhod. Pokojne si ľahnite a nechajte svoje zmysly rozmaznávať príjemnou atmosférou, plamienkami sviečok a vôňou z masážneho oleja. Kto by nemal rád dotyky rúk na našom tele! Masáž prostredníctvom rúk maséra využíva ten najprirodzenejší recept, ako unavenému a ubolenému organizmu prinavrátiť vitalitu, silu a radosť z pohybu. Masáž lieči, uvoľňuje a pomáha telu i duši človeka.

 K čomu je dobrá masáž

Keďže vo viacerých krajinách, hlavne v Ázii, ľudia vnímajú masáže ako zdravotnú preventívu, tak u nás po nej siahnu až vtedy, ak sa vyskytne menší problém. Existuje viacero typov masáží avšak najznámejšou je klasická masáž, ktorá pôsobí uvoľňujúco a regeneračne. Tento typ masáže zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľniť stuhnuté a bolestivé  svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva, napr. v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Iným typom je masáž lávovými „teplými kameňmi“, ktoré majú silný terapeutický a relaxačný účinok. Tento druh masáže navodzuje pocit kľudu, rovnováhy a neustáleho uvolnenia. Masážou sa uvoľňuje blokovanie dôležitých bodov na niektorých meridiánoch (energetických cestách), čím sa stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, hlboko relaxuje a harmonizuje organizmus, vyrovnáva energiu v tele a pomáha pri detoxikácii organizmu.

Komplexne masáž ovplyvňuje:

  • prekrvenie kože a svalstva
  • krvný a lymfatický obeh
  • nervový systém
  • metabolizmus
  • vnútorné orgány
  • psychiku a bolesť

 

ZAUJÍMAVOSTI /FAKTY

 

Môžeme detoxikovať organizmus pomocou masáží?

Detoxikácia je spôsob akým môžeme zbaviť naše telo odpadových látok a parazitov, s ktorými sa nevie popasovať samo. Nahromadené toxíny môžu v organizme spôsobiť veľký problém, ktorá nám na jednej strane bude uberať energiu, budeme priberať a celkovo sa necítiť zdravotne dobre. Vnútorné znečistenie nám však predovšetkým znižuje imunitu, čo má za následok spustenie rôznych bakteriálnych, plesňových a mnohých iných infekcií. Očistu tela však môžeme vykonávať aj prostredníctvom masáží. Výborným doplnkom k detoxikačným masážam je veľmi aktuálna, tzv. jarná očista. Slúži na vyplavenie škodlivín z tela po zime plnej nezdravých jedál. Je dôležité ju podporiť vhodnou stravou v podobe ovocia, zelených potravín, cesnakom, zeleným čajom, semenami, orechmi a zázvorom. Touto cestou čiastočne schudneme  a kvalitne odkyslíme organizmus.

 

 

 

 

Phone: 0918 361 129