OxygenoterapiaVýživa

Účinná liečba kyslíkom

 

 

 

V dôsledku zmien v životnom štýle v posledných rokoch u ľudí čoraz častejšie dochádza ku kyslíkovému deficitu. Pobyt vo veľkomestách a málo pohybu na čerstvom vzduchu spôsobujú, že naše telo nemá dostatočný prísun kyslíka, čo negatívne ovplyvňuje regeneráciu buniek a látkovú výmenu. Dôsledkom je fyzická a psychická únava, zníženie výkonu, bolesti hlavy, migrény, nesústredenosť, poruchy pamäte, nespavosť, zhoršenie imunity a predčasné starnutie buniek.

Ako funguje kyslíková terapia – oxygenoterapia?

Táto metóda sa používa už niekoľko rokov. Podstatou je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom, čo umožňuje priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu, zvýšiť psychickú aj fyzickú výkonnosť, urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby, priaznivo ovplyvniť ochorenia centrálnej nervovej sústavy, kardiovaskulárneho systému, ochorení tráviacej sústavy, urologických, gynekologických a onkologických ochorení, ochorení pohybového aparátu, preventívne pôsobí proti nádorovým ochoreniam, dokáže zvýšiť telesnú kondíciu, spomaliť proces starnutia, zbaviť sa vrások a celulitídy.

Kyslíková terapia obyčajne trvá 20 až 60 minút počas ktorej klient inhaluje koncentrovaný 95% kyslík. V priebehu jej trvania máte na tvári nasadenú špeciálnu  nosnú kanylu pripojenú k prístroju. Za ten čas vdýchnete približne 20 až 60 litrov čistého kyslíka, čo sa približne vyrovná dvojtýždňovému pobytu v horách. Jej účinky sú postupné: do 20 min. od začatia terapie sa zvyšuje koncentrácia mozgovej činnosti, do 30 min. okysličuje kĺby a do 60 min. pôsobí detoxikačne a odbúrava toxíny z organizmu. Môžete sa rozhodnúť pre intenzívnu kúru, ktorá prebieha niekoľko dní alebo siahnuť po tejto krášliacej a ozdravnej pomôcke kedykoľvek, keď sa cítite byť na konci so silami. Každá absolvovaná kúra sa okamžite prejaví na organizme v podobe obnovenej vitality. Kyslík naozaj účinne bojuje s únavou fyzickou, rovnako ako aj psychickou. K ďalším plusom kyslíkovej terapie patrí zlepšenie látkovej výmeny, posilnenie imunity, očista od toxínov, vyhladzovanie vrások a spomalenie procesu starnutia.

Veľmi dôležitý je pitný režim, pridanie vitamínov, antioxidantov a dychových cvičení. Z prírodných antioxidantov je najúčinnejšia prírodná voda, či vitamín C, zelený čaj, čerstvé ovocie, nápoje z aloe vera alebo napríklad exotické ovocie acai.

Výsledky terapie sú pozorovateľné na prvý pohľad. Dobre okysličený organizmus oplýva nielen zdravím, ale aj krásou. Zlepšuje sa kvalita pleti, nechtov i vlasov. A aby sme nezabudli, kyslík upokojuje nervový systém. Tak sa teda zhlboka nadýchnite. Je to ten najdostupnejší zdroj dobrej nálady.

 

Pre koho je vhodná?

Oxygenoterapia je vhodná pre všetky vekové kategórie. Jej účinky môžu vyskúšať deti, študenti, dôchodcovia, fajčiari, pracovne vyťažení, je vhodná aj pre alergikov, tehotné ženy a ľudí trpiacich obezitou. Vyhľadávajú ju často ľudia v náročných profesiách, kde duševná záťaž často prekonáva fyzickú.

Výborná pre tehotné ženy

Je ideálna pre tehotné ženy, keďže dostatok kyslíka zlepší obeh krvi a tým aj výživu plodu. Navyše, ak bude mať plod prísun čistého kyslíka, zvýši sa tým jeho IQ a imunita.

Oxygenoterapia pomáha:

 • ako prevencia u niektorých ochorení
 • podporuje hojenie rán
 • zvyšuje psychickú a fyzickú kapacitu
 • zlepšuje stav pleti a krvný obeh
 • celkovo regeneruje organizmus a posilňuje imunitný systém (symptómy alergií, astmy…)
 • pri bolestiach hlavy, nôh, vysokom krvnom tlaku, poruchách spánku
 • zbavovať telo toxínov
 • neutralizovať dôsledky stresu a napomáha odstraňovať strach a depresie
 • zvyšovať koncentráciu a zlepšuje pamäť
 • zlepšiť metabolizmus a náladu
 • stimulovať tvorivosť a duševné schopnosti

Nedostatok kyslíka (hypoxia) v organizme zapríčiňuje nasledovné stavy:

 • rýchlejšie a častejšie sa vytvárajú choroby v organizme
 • spôsobuje problémy v cirkulácii krvi (tieto symptómy sú viditeľné najviac na pokožke)
 • nahromadenie toxínov vo väzivách, a následné problémy s pohybom
 • slabá schopnosť mentálnej koncentrácie, nezáujem
 • zhoršené trávenie, nedostatok látkovej výmeny

Poznámka: Pri oxygenoterapii je odporúčaná frekvencia podávania minimálne 5 – 10 krát, optimálne deň za dňom. Dĺžka jednej terapie je 30 minút. Terapia navodzuje pocity celkového upokojenia, zlepšenie dychu a ustupuje únava.

Využívame najmodernejší kyslíkový koncentrátor OXY ANION PROFESSIONAL s integrovaným ionizátorom a vysokým výkonom. Na výstupe je jeho koncentrácia 70 až 95%, pričom pri inhalácii sa do pľúc dostane hodnota okolo 30 – 40 %.

 

 


ZAUJÍMAVOSTI /FAKTY

 

Viete si predstaviť niečo samozrejmejšie ako dýchanie?

Od kyslíka sme závislí nepretržite. Ide o závislosť, ktorú si väčšina z nás prakticky neuvedomuje. Stabilná dávka kyslíka je nevyhnutná pre každú bunku v tele. Hoci všetci dýchame ten istý vzduch, nie každý prijíma rovnaké množstvo tohto cenného prvku. Kyslík je kľúčovou substanciou pre životné procesy človeka. Každá bunka v ľudskom tele spotrebováva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Kyslík je zdrojom nenahraditeľnej energie.

Pomocou kyslíka je do organizmu privádzaná energia, umožňujúca optimálne funkcie jednotlivých buniek tela. Hlavným problémom dnešnej doby je nedostatok pohybu. Väčšinu činností vykonávame posediačky, náš dych sa spomaľuje a slabne, čo zapríčiňuje nedostatok kyslíka v bunkách a vedie k rôznym ochoreniam, napr. k chorobám srdca, poruchám krvného obehu, dýchacím problémom, alergiám atď. Dôležité procesy v našom tele sa bez kyslíka nezaobídu, napríklad hlavnú úlohu zohráva vo vývoji svalov a pri obnove poškodených tkanív. Bez kyslíka mozgové bunky odumrú už po 4 minútach, svalstvo prestáva pracovať asi po polhodine.  Pokiaľ máme nedostatok kyslíka, cítime sa unavení, bolí nás hlava, sme malátni a bez energie. Náš metabolizmus je od kyslíka úplne závislý.

Kyslík je nepostrádateľným elementom pre ľudskú existenciu a je spaľovaný pri pohybovej aktivite rovnako ako i pri činnosti mozgu. 25 % celkovej spotreby kyslíku pre ľudskú bytosť je určených práve pre mozog a priamo ovplyvňuje jeho aktivitu. Pomáha prenášať informácie v mozgových bunkách, zlepšuje koncentráciu a pamäť, zlepšuje tiež kvalitu krvi a zlepšuje celkovú obranyschopnosť organizmu.

Znečistenie ovzdušia, dlhodobý pobyt v klimatizovaných priestoroch, ale aj tzv. elektrosmog znamenajú tiché nebezpečenstvo pre naše zdravie. Máme nedostatok čerstvého vzduchu. Možno ste si všimli, že keď ste vystresovaní, dýchate rýchlejšie, prípadne máte problémy sa zhlboka nadýchnuť. Nesprávna technika dýchania, zdržiavanie sa v znečistenom prostredí či sedavý životný štýl vás po troškách oberajú o kyslík a spolu s ním aj o zdravie. Pri športovaní, ale aj pri akejkoľvek fyzickej námahe sa zvyšuje tak frekvencia dýchania, ako aj spotreba kyslíka.

Množstvo kyslíka, ktoré je organizmus schopný využiť, určuje množstvo energie, ktorá bude k dispozícii pre svalovú prácu. Vyššia maximálna spotreba kyslíka vytvára predpoklady pre vyššiu intenzitu  zaťaženia a v konečnom dôsledku i lepší výkon. Nízka maximálna spotreba kyslíka môže byť príčinou nedostatku energie so sprievodnými pocitmi nedostatku vzduchu i pri relatívne nenáročných aktivitách každodenného života. Je to preto, že organizmus nemôže kyslík uchovávať a skladovať. V prípade nedostatku kyslíka, svalstvo reaguje a my cítime bolesť. Športové aktivity ako aj fyzická záťaž musia byť dávkované rovnomerne, inak hrozí, že kyslík svalové tkanivo nebude stačiť zásobovať. Fyzická námaha je teda závislá na množstve kyslíka.

 

 

Cenník k službe
1 procedúra (30min)10€
[/accordion]

Phone: 0918 361 129