Hypnoterapia

Nejde len o kilogramy, chudnite s hypnózou

bellevueclinic-hypnoterapia-klinika-krasy-a-zdravia

chudnite hypnózou

Zavrite oči a predstavte si, ako neodolateľné chute na maškrty jednoducho zmiznú. Predstavte si deň, počas ktorého konzumujete len to, čo je pre Vás zdravé. Predstavte si, ako sa čísla na váhe znižujú bez toho, aby ste drasticky menili svoj životný štýl a vy sa cítite vo svojom tele VÝBORNE! Čo na to hovoríte? Páči sa Vám takáto predstava? Ak chcete, aby sa stala skutočnosťou, zaraďte do svojho jedálnička práve hypnózu. Práve chudnutie hypnózou sľubuje na prvý pohľad neuveriteľné výsledky.

Čo je to vlastne hypnóza? Je to stav bdenia alebo spánku?

Pravdou je, že hypnóza nie je ani spánkom a nie je ani vedomím bdením. Je to stav, ktorý označujeme ako tranz, alebo hypnotický spánok. V tomto tranze môže dochádzať k zmene vnímania psychických, ako aj fyziologických-telesných procesov. Počas hypnózy dochádza k dočasnej zmene vnímania, prežívania, správania, myslenia a pamäte, ale najmä k zvýšenej vnímavosti k sugescii. Hĺbka prežívaného tranzu závisí od stupňa hypnability toho, kto je hypnotizovaný, t. z. ako je prístupný samotnej hypnóze ako aj sugesciám, ktoré sú počas hypnózy aplikované.  Je predpoklad, že stupeň hypnability sa tréningom môže zvyšovať a to jej postupným častejším aplikovaním. Rôznorodosť a mnohotvárnosť tranzu je asi taká veľká ako rôznorodí ľudia sú. Neexistuje tranz, ktorý je ten „správny“ tak ako neexistuje univerzálna hĺbka „dobrého“ spánku.  

Ako môže hypnoterapia pomôcť

Hypnoterapia je psychoterapeutická metóda, využívajúca hypnózu k liečebným zámerom, pri ktorej sa pacienti vyrovnávajú so svojimi problémami. Ako je už z názvu zrejmé, pri liečbe sa využíva hypnóza. Pomocou nej dokáže hypnoterapia úspešne bojovať so širokým spektrom fyzických aj emocionálnych stavov. V hypnóze je telo uvoľnené, myseľ aktívna a dá sa s ňou pracovať. Vtedy sa uvoľnia z podvedomia skryté rezervy a vhodnými sugesciami sa dajú odstrániť – „preprogramovať“ traumatizujúce stavy človeka. Človek v hypnóze je vedený prostredníctvom sugescií k pozitívnym zmenám v jeho živote. Terapia je zameraná na odstránenie negatívnych faktorov. Zmena je trvalá a klient získa silu správne sa rozhodovať, čo mu výrazne skvalitní život. Hypnoterapia je aj cestou, ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov a upraviť svoj jedálny lístok raz a navždy. Hypnoterapiu môže vykonávať len ten, kto má nielen absolvovaný špeciálny kurz navodzovania hypnózy, ale jeho odborné a vzdelanostné začlenenie patrí do skupiny vied zaoberajúci sa psychickým zdravím.

Čo môžeme pomocou hypnoterapie riešiť?

  • psychické problémy akými sú úzkosť, depresívna nálada, fóbia, strach, stres, nespavosť,  poruchy prispôsobenia, posttraumatický syndróm, poruchy príjmu potravy, migréna atď.
  • zmena nežiaduceho správania, eliminácia negatívnych návykov a rôznych závislostí (fajčenie, alkohol a ďalšie)
  • rozvoj a zlepšenie mnohých oblastí života, napr. komunikatívnosť, vzťahy, úspech v zamestnaní, športe, umení a mnoho iných
  • fyzické problémy, ako sú kožné problémy (bradavice, atopický ekzém), sexuálne problémy, chronická bolesť, chudnutie a mnohé ďalšie.

Často kladené otázky

Budem si niečo pamätať po prebudení z hypnózy?

K amnézii dochádza vo výnimočných prípadoch. Ľudia si vo všeobecnosti pamätajú na všetko, čo sa dialo počas aplikovania hypnózy.

Môžem byť zhypnotizovaný aj proti svoje vôli?

Hypnóza si vyžaduje dobrovoľnú účasť zo strany hypnotizovaného. Pramene tohto mýtu siahajú do šoubiznisu a filmového priemyslu.   

Má v hypnóze hypnoterapeut nadomnou úplnú kontrolu?

Aj keď sa to môže zdať, že k prežitkom v hypnotickom tranze dochádza bez vplyvu vôle hypnotizovaného, hypnoterapeut nemôže vykonávať niečo, čo je proti hodnotám a morálke klienta.  Hypnoterapeut z hľadiska etickosti podáva také sugescie, ktoré vedú k dohodnutému výsledku.

Som počas tranzu úplne znehybnený?

Počas tranzu viete presne, kde sa počas celej doby nachádzate. Môžete zmeniť svoju polohu, poškrabať sa, kýchnuť si alebo zakašlať. Počas tranzu stále môžete počuť zvuky,  ktoré sú  okolo vás, ako napríklad zvonenie telefónu. Ostávate orientovaný na osobu, miesto a čas. V tranze môžete viesť konverzáciu.

Ako teda hypnózou schudnúť

Schudnúť môžete mnohými spôsobmi:

– kúpite si permanentku do fitnesscentra a začnete cvičiť s osobným trénerom

– nabehnete na novú modernú diétu a zhodíte kilá za pár týždňov/mesiacov

– absolvujete operáciu a skoncujete s prebytočnými kilami nadobro

Žiadna metóda Vám však nezaručí to, o čo usilujete najviac. Pretože ak chcete schudnúť, máte na to určite dobrý dôvod. A pravdepodobne sa spája s tým, ako sa chcete cítiť vo svojom tele a kým sa chcete stať. V skutočnosti ide o zmenu vnímania svojej osobnosti a zlepšenie celkového životného štýlu. A na to aby ste boli so sebou naozaj spokojní, musíte začať vo svojej hlave. Určite si neuvedomujete, že aj na svoje prejedanie máte dobrý dôvod. Z nejakého dôvodu priberáte, ste leniví alebo jete nezdravo. Vaše podvedomie má na to všetko svoj dobrý dôvod. Ak budete svoju myseľ opomínať a schudne len vaše telo, dlho vám to nevydrží. Ak sa trápite diétou, no vo vašej mysli je naprogramovaná postava obézneho človeka, skôr či neskôr sa ku nej vrátite. Naším cieľom nie je len redukcia hmotnosti, ale aj také nastavenie mysle, ktoré umožní žiť šťastnejší a plnohodnotný život, ktorý povedie k trvalému zdraviu a zdravej hmotnosti.

Program "Chudnem hypnoterapiou"

Program obsahuje 5 stretnutí, čo obvykle postačuje na dosiahnutie očakávaných pozitívnych zmien.

Na začiatku programu sa spoločne zhodnotí Vaša situácia, odhalia sa príčiny a určia sa aktuálne faktory neželaného stavu. Okrem stravovacích návykov a pohybových aktivít preveríme aj váš emocionálny stav a psychickú nepohodu. Preskúmame dôležité oblasti vášho súčasného i uplynulého života a zistíme pôvod prežívaných negatívnych pocitov, ktoré môžu mať na udržiavanie vašej nadváhy zásadný vplyv. Po ukončení diagnostiky vám objasníme dôvody vašej nadváhy a vypracujeme plán terapie s ohľadom na vaše osobnostné rysy, možnosti a aktuálne okolnosti. 

Samotná hypnoterapia začína zmenou nevhodných postojov. Pomôžeme vám odstrániť prípadné nesprávne myslenie, znížiť mieru stresu a hypnotickými technikami zvyšujeme vaše sebavedomie na nadchádzajúcu pozitívnu zmenu. Inak povedané, hypnózou oslabujeme vaše vnímanie pocitu hladu a nutkanie na neželané správanie.

Výsledkom programu je získanie správnych a zdravých návykov pri výbere potravín, ich množstve i rytme stravovania. Vyberiete a osvojíte si aj vhodnú formu pohybových aktivít a naučíte sa relaxovať, zvládať stres a pracovať so svojimi emóciami. Zmeníte váš postoj k boju s nadváhou. Rýchle diéty a hladovanie vás už viac nemusia zaujímať, pretože dosiahnete dlhodobú a trvalú pozitívnu zmenu životného štýlu.

Prihláste sa na odber noviniek

BELLEVUE CLINIC NEWSLETTER

Boli ste úspešne prihlásení na odber! Ops! Niečo sa pokazilo, skúste to znova.

BELLEVUE CLINIC s.r.o

VAJANSKÉHO 5684/21, 080 01 Prešov

info@bellevueclinic.sk

+421//918/361 129

IČO: 51068931, DIČ: 2120580418