Kryolipolýza

NEINVAZÍVNA METÓDA NA ODBÚRANIE PODKOŽNÉHO TUKU

"Zmrazte tuk-budujte svaly"

Zaoberáte sa svojim „tvrdohlavým“ telesným tukom, ktorý nevidíte odchádzať aj napriek tomu, že sa usilovne snažíte, cvičíte a diétujete? Naozaj máte pocit, že ste s ním uviazli na „mŕtvom bode“ a nikdy sa ho nezbavíte?

COOL •• TIGHT poskytuje nový postup selektívneho a neinvazívneho odstraňovania telesného tuku kryolipolýzou a tiež buduje svaly neuromuskulárnou stimuláciou v jedinečnom, neinvazívnom postupe.

čo je kryolipolýza cool••tight

„COOL“ – Ide o proces riadeného zmrazenia tukových buniek, ktorých obsah sa skryštalizuje, bunka odumrie a je z tela odstránená lymfatickým systémom.      20-30%  tukových buniek navždy zmizne, pričom tukové bunky sa už neobnovia a nevzniká tak neželaný jojo efekt. Ide kontrolovanú kontaktnú aplikáciu mínusových teplôt na neinvazívne, lokalizované zníženie tukových ložísk s úmyslom pretvoriť kontúry tela. Účinkom je kryolipolýza zrovnateľná s klasickou liposukciou, avšak bez operácie, bez bolesti, bez rekonvalescencie a bez zjavného poškodenia pokožky. Je maximálne efektná, bezpečná, bez vedľajších účinkov a telu prirodzená.           

„TIGHT“ – neuromuskulárna stimulácia, ktorá napodobňuje akčný potenciál prichádzajúci z centrálneho nervového systému, čo spôsobuje stiahnutie svalov a zvýšenie jeho objemu.

Výhody

Ste pripravení mať telo, o akom ste vždy snívali?

V BellevueClinic máme skúsených profesionálov, ktorí Vám radi poradia a prístroje, ktoré pomôžu nežiadúce centimetre navyše odstrániť. Dohodnite si stretnutie, vymodelujte telo, po ktorom túžite a začnite dosahovať svoje ciele už dnes!

Jediný svojho druhu
Bezpečný a účinný spôsob, ako redukovať prebytočný tuk. Systém max. stimulácie svalov. Fyzická aj duševná zmena môže začať.
Fantastické výsledky
Aplikovaním sa uzatvorí cieľová oblasť, ochladí na teplotu pod nulou a vyvolá "bunkový kolaps", čo spôsobí zničenie tukových buniek prirodzeným procesom.
Tuk a svaly ošetrené naraz
Procesom sa nepoškodzuje pokožka, nervy ani svaly. Tukové bunky po rozpustení zostanú trvalo zničené a neregenerujú sa. Vaše svaly naberú na objeme a tvare.

Aký prístroj používame

Kryolipolýza Cool-Tight je jedným za najmodernejších prístrojov. Keďže disponuje až 4 aplikačnými hlavicami, môžete tak naraz ošetriť viac lokalít na tele. Aplikácia ním je možná na všetky časti tela, kde je tukový vankúš, ktorý je možné vákuovo vtiahnuť do aplikátora. Najžiadanejšími lokalitami pre kryolipolýzu sú brucho, vnútorné a vonkajšie stehná, spodná časť chrbta a vnútorná časť paží.

proces aplikácie

Poznámka: Neznamená to však, že človek bude o 3kg ľahší, bude sa len cítiť vyformovanejší a bude mu voľné oblečenie. Na to, aby „zmizli“ kilogramy je potrebná práca so svalovou štruktúrou (pozn.meranie tela pomocou InBody).

Ktoré časti tela vieme kryolipolýzou ošetriť?

Často kladené otázky

-ak máte alergiu na chlad

-žena nesmie byť tehotná ani dojčiť

-nesmie byť zápal v lokalite, ktorá sa bude prisávať

-nemôže sa dlhodobo liečiť na obličky či pečeň

-osoba s kovovými implantátmi

-atopický ekzém, dermatitída, psoriáza, trombóza, diabetes, srdcové ochorenia

-menštruácia (v deň procedúry)

Z dlhodobého hľadiska sa odporúča úprava jedálneho lístka. Je potrebné v prvom rade vylúčiť múčne jedlá a biele pečivo a nekonzumovať vo večerných hodinách. Pri dodržaní tohto pravidla sa dlhodobo dokáže zredukovať hmotnosť v súčinnosti s kryolipolýzou. To znamená, keďže sa prestanú konzumovať v nadmernom množstve uhľohydráty, dôjde k menšiemu usádzaniu tukov, ktoré sa rýchlejšie odbúrajú. Čím viac pribúdajú tuky na vrstvách, tým sú väzby medzi nimi pevnejšie. Keď sa dlhšie neusádzajú, telo začne odbúravať svoje vlastné. Tie kryolipolýza rozpustí a k vstrebaniu tukov dôjde vďaka podpornej diéte rýchlejšie.

Po absolvovaní kryolipolýzy je potrebné piť veľa tekutín (odporúča sa až 3-4/liter/deň), keďže počas tukovej filtrácie dochádza k zaťaženiu obličiek, ktoré je dobré prečistiť vodou. Fyzická aktivita sa tiež odporúča. Klient pred/po kryolipolýze môže robiť všetko. Ísť do sauny, do fitnescentra atď, nijako ho zmrazovací proces neovplyvní.

Celkovo bude po jednom sedení vylúčené až 33% ošetreného tukového tkaniva, ktoré sa postupne rozkladá metabolickým systémom. Približne 80% konečného výsledku bude viditeľných do 20 dní s úplným výsledkom liečby po troch týždňoch. 

Na dosiahnutie maximálnych výsledkov kontúrovania tela sa odporúča ošetrenie v troch kúrach po dobu 3 mesiacov.

Dodržiavanie zdravého životného štýlu pre udržanie vašej hmotnosti, pravidelné cvičenie, správne stravovacie návyky a rozumný príjem alkoholu sú kľúčové v priebehu liečby kryolipolýzou, aby sme dosiahli optimálne výsledky tvarovania tela.

Ak sa rozhodnete pre zbavenie sa tuku touto metódou, je potrebný byť trpezlivý. Jedna oblasť môže byť ošetrená až 3x v štvortýždňových intervaloch. Aj keď sa pri jednom ošetrení vylúči až 33% tukových buniek, dôrazne odporúčame priebeh troch ošetrení počas troch mesiacov, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky tvarovania tela. Ak sa rozhodnete pre počiatočné ošetrenie iba jedným, výsledky určia, či sa má ošetrenie opakovať.

FAKTY A ZAUJÍMAVOSTI

Slovo „zmrazenie“ v prípade ošetrenia kryolipolýzou treba chápať, ako podchladenie konkrétneho miesta na tela max. však 3 °C a v žiadnom prípade nie mínusové hodnoty. Ak by schladenie pokožky a tuku bolo pod touto hodnotou, poškodilo by to všetky vrstvy kože.

Tukové tkanivo je tvorené tukovými bunkami, ktoré sú držané po hromade podporným tkanivom. Tuk v tukových bunkách je uložený v špeciálnych zásobárňach. Ak organizmus naberá na hmotnosti, tak prebytočný tuk sa ukladá do týchto nádržiek a dochádza k ich zväčšovaniu. Tým, že sa zväčší tuková zásoba bunky, nevyhnutne sa zväčší aj bunka a to vedie pri priberaní k zhrubnutiu vrstvy tukového tkaniva organizme. Zvyšný priestor bunky, ktorý nezaberá tuková nádržka je vyplnený vodným roztokom.

 

Počet tukových buniek sa po 25 roku života nemení a ostáva po zvyšok života konštantný. Stenčiť tukovú vrstvu na nejakej časti tela možno iba zmenšením objemu tukových buniek alebo zmenšením ich počtu. Pri chudnutí sa zmenšujú tukové nádržky v bunkách a zmenšujú sa tým aj tukové bunky. Ale pri tomto procese nie je úbytok tuku z buniek na tele rovnomerný. Čiže u každého človeka z niektorých oblastí ubúda tuk pri chudnutí viac, z iných menej. Inak povedané, napr. na bruchu ubudne v porovnaní s inou oblasťou napr. stehná viac tuku z tukovej nádržky v každej bunke. Čo vedie k tomu, že sa niekomu nedarí schudnúť z niektorej problematickej oblasti, bez toho, aby to neviedlo k nadmernému schudnutiu v inej oblasti tela.

 

Kryolipolýza je založená na poznatku, že na naštartovanie zániku tukovej bunky ju treba zachladiť na kritickú teplotu. Pri tejto teplote nastane kryštalizácia tuku v nádržke tukovej bunky (napr. maslo je pri 3°C tuhé, zmäkne pri izbovej teplote a pri telesnej teplote skvapalnie). Ak sú tukové bunky vystavené kritickej teplote 3°C, náhle zmeny naštartujú proces zániku niektorých buniek, pričom sa okolie samotnej bunky nepoškodí. Pri kryolipolýze týmto spôsobom zaniká cca 20% tukových buniek. Voda pri tejto teplote ešte nezamrzne a okolité podporné tkanivo, tak nie je poškodené kryštálmi ľadu. Pri tejto teplote nedochádza ani k zamrznutiu vody v koži a tá ostáva bez poškodenia. Mierne podráždenie kože chladom sa prejaví iba jej začervenaním.

Prihláste sa na odber noviniek

BELLEVUE CLINIC NEWSLETTER

Boli ste úspešne prihlásení na odber! Ops! Niečo sa pokazilo, skúste to znova.

BELLEVUE CLINIC s.r.o

VAJANSKÉHO 5684/21, 080 01 Prešov

info@bellevueclinic.sk

+421//918/361 129

IČO: 51068931, DIČ: 2120580418