lymfodrenáž

Očista pre vaše telo

čo je lymfodrenáž

Lymfodrenáž alebo lymfatická masáž predstavuje rokmi overenú metódu, ktorá pomáha rozprúdiť lymfatický systém a funguje predovšetkým, ako prevencia a liečba celulitídy. Spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku odpadových látok, tukov a toxínov. Celé ošetrenie je príjemné a relaxačné, vhodné pre takmer každú vekovú kategóriu. Dnes je súčasťou slovníka takmer každej ženy, ktorá sa snaží bojovať s pomarančovou kožou alebo s nadváhou. Na tento „zázrak“ sa spoliehame zvlášť pred letom, kedy chceme vyzerať čo najlepšie.

ako proces prebieha

Lymfodrenážny prístroj funguje na princípe kompresie (tlaku). Pomocou postupujúcej tlakovej vlny umožňujúcou nafukovanie jednotlivých komôr špeciálnych návlekov stimuluje odvádzanie škodlivín z tela, obnovuje priechodnosť lymfy a aktivuje lymfatický systém. Opätovnou aktiváciou lymfatického systému sa všetky nahromadené škodliviny dostávajú späť do krvného obehu a následne sú prirodzeným spôsobom vylučované z tela. Vďaka tomu dochádza k odvodňovaniu organizmu, jeho detoxikácii a k miernemu znižovaniu hmotnosti. Lymfodrenáž predstavuje neoceniteľného pomocníka v boji s celulitídou a opuchmi dolných končatín. Masáž sa taktiež využíva ako prevencia vzniku kŕčových žíl.

 

ako lymfodrenáž pomáha

Pokiaľ sme úplne zdraví, príjemné hladkanie, ktoré Vám v salóne urobia a hovoria mu lymfodrenáž, vám zrejme neublíži. Môže vás uvoľniť, zrelaxovať a pomôcť odľahčiť (napr. unaveným nohám). S celulitídou to však nemá nič spoločné.

Nedostatkom pohybu a nesprávnym stravovaním dochádza k spomaleniu lymfy a zanášaniu tela škodlivými látkami. V určitom mieste vtedy dochádza k prestavbe tkaniva, čo sa navonok prejaví ako celulitída. Lymfodrenáž, ktorá má za úlohu pomôcť prietoku lymfy, môže spomaliť jej ďalšiu tvorbu. Nemôže však odstrániť tie škody, ktoré už boli napáchané dlhodobo a vrátiť späť zdravé tkanivo.  Lymfodrenážou dosiahneme masáže, ktoré uvoľňujú stuhnuté svaly, zlepšujú prekrvenie, odstraňujú z podkožia tekutiny a čiastočne upravujú tonus pokožky. Ide predovšetkým o podporu odtoku lymfy pri liečbe opuchov.

Poznámka: Ochabnutosť svalov, nedostatok pohybu a jednostranná záťaž sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenia týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Následkom toho vznikajú pocity únavy, ťažkých nôh, celulitída, oslabenie imunitného systému a opuchy. Lymfodrenáž by sa nemala podstupovať častejšie ako raz týždenne.

často kladené otázky

– pre všetkých, ktorí majú nadmerné zaťaženie dolných končatín

– ako prevencia hlbokej trombózy

– pri rehabilitáciách poúrazových stavov spojených s opuchmi končatín

– zmierňuje opuchy po zápale žíl, či postihnutí lymfatického systému

– pomáha pri migrénach a bolestiach hlavy

– pomáha pri látkovej výmene v kĺboch (artróza, dna)

– odstraňovanie celulitídy a lymfatických opuchov

– spevnenie brucha a nôh

– vypnutie pokožky, zlepšenie jej vzhľadu a pevnosti

– redukcia objemu tela

– prevencia proti kŕčovym žilám

– opuchy rôzneho druhu

– syndróm ťažkých nôh

– aktivácia lymfatického systému, krvný obeh

– odvodnenie a detoxikácia tela

– zmenšenie obvodu stehien a obvodu brucha

– znižovanie telesnej hmotnosti

Kontraindikácie (v prípade neistoty sa poraďte so svojím lekárom!)

– pri zhubných ochoreniach, či už neliečených, alebo nedoliečených

– pri akútnych bakteriálnych infekciách a akútnych infekčných stavoch (hnisavá angína, chrípka)

– pre ľudí, trpiacich akútnym žilovým ochorením, ktoré je spojené so zápalom

– pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy a neliečenom vysokom tlaku krvi

– ak opuch končatín vyvolal ochorenie srdca, žlčníka alebo obličiek

– pri akútnych poruchách periférneho nervového systému

– tehotenstvo, obdobie dojčenia

– kardiovaskulárne ochorenia, arytmia

– ochorenie pečene

– cievna mozgová príhoda

Doporučuje sa 15 návštev, 1x do týždňa. Pri ošetrení odporúčame používať anticelulitídové krémy, ktoré zefektívnia výsledok a dodržať pravidelný pitný režim.

Príklad (u pánov) – na zmenšenie „pivného bruška“ pomôže lymfodrenáž odstraňovať celulitídu a fantasticky modelovať postavu

Príklad (u žien) – zmenšuje obvod stehien, bokov, brucha (a to už po 7-10 procedúrach až o 3-5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus

 

UPOZORNENIE: Z hygienických dôvodov sa do lymfodrenážnych návlekov obliekajú jednorazové nohavice z netkanej textílie (možnosť zakúpiť priamo v našej klinike, ich použitie je na viacero sedení), resp. je možné si priniesť vlastné legíny.

Prihláste sa na odber noviniek

BELLEVUE CLINIC NEWSLETTER

Boli ste úspešne prihlásení na odber! Ops! Niečo sa pokazilo, skúste to znova.

BELLEVUE CLINIC s.r.o

VAJANSKÉHO 5684/21, 080 01 Prešov

info@bellevueclinic.sk

+421//918/361 129

IČO: 51068931, DIČ: 2120580418