banner-2.jpg

Microneedling

omladenie pleti s redukciou vrások

MicroNeedling je jedno z najnovších, najjednoduchších a najefektívnejších ošetrení pleti. Je to forma kolagénovej indukčnej terapie, ktorá je zameraná na výrazné zlepšenie vzhľadu jaziev po akné, starnutia a slnečného žiarenia poškodenej pokožky, vrások a strií. Tiež sa hovorí, že je užitočný pri dramatickom zvýšení absorpcie topicky aplikovaných kožných prípravkov.

čo je microneedling?

Mikroihly sú tiež známe, ako kolagén indukčná terapia. Jedná sa o kozmetický zákrok, ktorý spočíva v opakovaných mikro vpichoch do kože so sterilnými mikroihlami, ktorej cieľom liečby je podpora mikrocirkulácie a prirodzených procesov kolagénu a regenerácie. Mikroihly prenikajú pokožkou do hĺbky 0,2 – 0,75 mm a postup sa považuje za bezbolestný. Počas ošetrenia sa špeciálne vyvinuté riešenie nanáša na pokožku a následne sa vstrebáva.

Výsledkom procedúry je hydratovaná pokožka, zvýšený tón a pružnosť pokožky, existujúce vrásky, jazvy a strie sú menej viditeľné a pokožka vyzerá mladšie. Metóda sa tiež využíva na zjemnenie /vylepšenie jaziev po akné a odstránenie škvŕn na pokožke.

Počas ošetrenia mikroihličkami sa používa viacero mikroihličiek, ktorý je v súlade s typom pokožky.Výsledky sú viditeľné 24 hodín po liečbe a trvajú 4 až 6 mesiacov. Dosiahnutie požadovaných výsledkov si zvyčajne vyžaduje až tri ošetrenia, medzi ktorými sú 2 týždne.

 

výhody microneedlingu

Nealergénne, pretože sa nič nevstrekuje a používajú sa titánové ihly lekárskej kvality

Hlbšie vstrebávanie aktívnych zložiek v krémoch a topických sérach

Menej bolestivé s lepšími výsledkami, ako tradičné lasery

Bezpečné na použitie na pokožke hlavy, okolo očí, úst

Zvyšuje produkciu kolagénu stimuláciou Fiberblastov

Zlepšuje zásobovanie a cirkuláciu krvi

Lacnejšie, ako iné povrchové úpravy

Bezpečné pre všetky typy pokožky

Accordion Style 3

je liečba bolestivá?

je liečba bolestivá?

Väčšina pacientov uvádza, že počas zákroku cítili iba jemné vibrácie mikroihly. Je to, akoby vám niekto priložil elektronickú zubnú kefku k pokožke. Cítite vibrácie, ale to nebolí.

Existujú vedľajšie účinky?

existujú vedľajšie účinky?

Rovnako, ako všetky kozmetické procedúry, ani tento zákrok nie je bez rizika. Najbežnejšie je mierne podráždenie pokožky bezprostredne po liečbe. Pokožka niektorých ľudí môže byť citlivá alebo napnutá a niekoľko dní po nich môže dôjsť k začervenaniu.

koľko ošetrení budem potrebovať?

koľko ošetrení budem potrebovať?

Zvyčajne sa odporúča rad ošetrení 3 - 6 mikroihličkami, v závislosti od oblasti, kde sa nachádzajú korekcie alebo obavy. Náš odborný profesionál určí harmonogram ošetrení na základe vašich individuálnych cieľov a túžob. Liečba je obvykle naplánovaná na 4 týždne. Pacienti s hlbokými vráskami, pokročilým poškodením slnečným žiarením, striami alebo s akýmkoľvek typom jaziev zvyčajne vyžadujú na dosiahnutie požadovaných výsledkov 6 alebo viac ošetrení.

ako celý proces prebieha?

ako celý proces prebieha?

Sterilná jednorazová náplň s ihlou, ktorá drží buď 12 alebo 36 mikroihiel, sa kĺže po pokožke pomocou kolagénu P.I.N. zariadenie na mikroihličkovanie, ktoré mechanicky vyvoláva mikroúraz do požadovanej hĺbky, ktorú pre vašu pokožku zvolil odborník. 

ako dlho po procedúre vydrží želaný efekt?

ako dlho po procedúre vydrží želaný efekt?

Mikroihly produkujú výsledky stimuláciou rastových faktorov a kolagénu, a tým podporujú nové kožné bunky na povrch. Ako naša pokožka starne, naša produkcia kolagénu sa prirodzene spomaľuje.

Váš celkový výsledok vydrží dlhšie, ak používate domáci režim starostlivosti o pokožku, ktorý zahŕňa denný produkt retinoidu. Tvorba nového kolagénu a elastínu v pokožke je dokumentovaná, ako vizuálne a merateľne vylepšená až rok po jednom ošetrení. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa však zvyčajne odporúča rad ošetrení.

ako budem vyzerať po zákroku?

ako budem vyzerať po zákroku?

Ihneď po ošetrení bude vaša pokožka vyzerať mierne ružovo až stredne červeno. Váš odborný asistent odporučí produkty starostlivosti o pokožku pre vašu následnú starostlivosť na základe vašej individuálnej pokožky, čo výrazne minimalizuje tieto príznaky a zlepší vaše celkové výsledky.

môžem po ošetrení používať make-up?

môžem po ošetrení používať make-up?

Bezprostredne po ošetrení odporúčame používať iba základ na báze minerálov, pretože nemôže vytvárať baktérie. Môžete sa vrátiť k svojmu pravidelnému základu 4 dni po liečbe.

 

kedy uvidím výsledky?

kedy uvidím výsledky?

Uvidíte okamžitú žiaru na pokožke. Viditeľné zmeny na pokožke sa vyvinú v priebehu nasledujúcich týždňov. Reakciou vašej pokožky na mikroúraz je aktivácia väčšej produkcie kolagénu a elastínu, ku ktorej dochádza v priebehu času.

 

kto je ideálnym kandidátom?

kto je ideálnym kandidátom?

Prakticky každý, s dobrým zdravotným stavom môže bezpečne podstúpiť terapiu mikroihličkami s minimálnym rizikom nepriaznivých účinkov. Typické faktory nájdené pri niektorých kozmetických postupoch, ako je vek a farba pleti, nie sú rozhodujúcim faktorom. Ak bojujete s jazvami po akné, veľkými veľkosťami pórov, vráskami, jemnými linkami, hyperpigmentáciou, stareckými škvrnami, ružou alebo predčasným starnutím; neexistuje žiadny typ pleti, ktorý by neprospieval mikroihličkám.

komu sa zákrok neodporúča

komu sa zákrok neodporúča

ak ste užili ste Accutane (izotretinoín) za posledných 6 mesiacovak máte otvorené kožné rezné rany, odreniny alebo ranyak ste boli v priebehu minulého roka podrobené ožarovaniu pokožkyak máte v ošetrenej oblasti akýkoľvek druh aktívnej infekcie kožeak ste tehotná alebo dojčíteak ste mali v minulosti zlé hojenie rán, keloidné alebo hypertrofické jazvyak máte ružu, aktívne akné, ekzémy a psoriázuak ste mladší ako 18 rokov 

aké sú účinky microneedlingu na pokožku?

aké sú účinky microneedlingu na pokožku?

zlepší textúru pokožky a vzhľad vrásokregenerácia tkanivazlepšia sa jazvy, najmä tie po aknézlepší periférnu pokožkuzmenšená veľkosť pórovzlepšia sa strie

microneedling poradenstvo po liečbe

microneedling poradenstvo po liečbe

Bezprostredne po ošetrení je aplikovaná maska na ošetrenie PhiFace a kleintovi je následne nanesený upokojujúci krém. Je možné, že ošetrovaná oblasť bude červená a klient bude asi 3 dni po ošetrení cítiť mravčenie a napínanie pokožky.

Po ošetrení sa NESMIE:

umyť si tvár 12 hodínvystaviť pokožku priamemu slnečnému svetlu po dobu 24 hodínnenanášať make-up počas 24 hodínnepoužívať púdre po dobu 48 hodín3 dni nepoužívať saunu, bazény a solária2 dni sa nevystavovať fyzickej námahenepoužívať ďalšie 3 týždne botox a iné