PhiLings & Microneedling

Na skrášlenie pleti nepotrebujete operáciu!

Čo je PhiBright Microneedling?

Kolagénová indukčná terapia, známa aj ako kožné ihly, MicroNeedling je jednoduchý, minimálne invazívny postup, ktorý využíva jemné ihly na stimuláciu vášho vlastného tela k produkcii nového kolagénu. Čerstvý kolagén omladzuje vašu pokožku, zlepšuje textúru a napätosť, napomáha vzniku vrások, jemných liniek, jaziev a strií a koriguje pigmentové variácie a nedokonalosti pleti.

Často kladené otázky

Čo je MicroNeedling?

Mikroneedling je tiež známy, ako kolagénová indukčná terapia. Ide o kozmetický zákrok, ktorý zahŕňa opakované mikrovpichy do kože sterilnými mikroihličkami, ktorých výsledkom sú mikrokanály. Mikrozranenie preniká cez epidermis do úrovne dermis, čím aktivuje fibroblastové bunky zodpovedné za produkciu kolagénu a elastínu.

Je ošetrenie MicroNeedling bolestivé?

Väčšina pacientov udáva, že počas zákroku pociťujú len jemné vibrácie mikroihly. Je to ako keby vám niekto priložil na kožu elektronickú zubnú kefku. Cítite vibrácie, ale nebolí to.

Existujú vedľajšie účinky?

Ako všetky kozmetické procedúry, ani mikroihlovanie nie je bez rizika. Najčastejšie ide o drobné podráždenie pokožky bezprostredne po ošetrení. Pokožka niektorých ľudí sa môže cítiť jemná alebo napnutá a niekoľko dní po nej môže dôjsť k začervenaniu.

Koľko mikroihličkových ošetrení budem potrebovať?

Typicky sa odporúča séria 3-6 mikroihličkových ošetrení v závislosti od vašej oblasti korekcie alebo záujmu. Váš odborník na starostlivosť o pleť nakoniec určí plán ošetrenia na základe vašich individuálnych cieľov a túžob. Ošetrenia sú zvyčajne rozložené v 4-týždňových intervaloch. Pacienti s hlbokými vráskami, pokročilým poškodením slnkom, striami alebo akýmkoľvek typom jaziev zvyčajne vyžadujú 6 alebo viac ošetrení, aby dosiahli požadované výsledky.

Aké je ošetrenie mikroihličkami?

Sterilná jednorazová náplň s ihlou, ktorá drží buď 12 alebo 36 mikroihiel, sa kĺže po koži pomocou Collagen P.I.N. mikroihličkové zariadenie, ktoré mechanicky vyvoláva mikroporanenie do požadovanej hĺbky, ktorú pre vašu pokožku vybral váš lekár.

Ako dlho mi vydržia výsledky mikroihlovania?

Microneedling prináša výsledky prostredníctvom stimulácie rastových faktorov a kolagénu, čím podporuje tvorbu nových kožných buniek. Ako naša pokožka starne, produkcia kolagénu sa prirodzene spomaľuje.

Váš celkový výsledok bude trvať dlhšie pri použití režimu domácej starostlivosti o pleť, ktorý zahŕňa denný produkt Retinoid. Váš lekár je najvhodnejší na vykonanie tohto odporúčania.

Nová tvorba kolagénu a elastínu v pokožke je zdokumentovaná ako vizuálne a merateľne zlepšená už rok po jednom ošetrení. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa však zvyčajne odporúča séria ošetrení.

Ako budem vyzerať po ošetrení microneedlingom?

Microneedling sa považuje za liečbu bez prestojov. Ihneď po ošetrení bude vaša pokožka vyzerať jemne ružová až stredne červená. Váš lekár vám odporučí produkty starostlivosti o pleť pre vašu následnú starostlivosť na základe vašej individuálnej pokožky, čo výrazne minimalizuje tieto príznaky a zlepší vaše celkové výsledky.

Môžem použiť make-up po ošetrení mikroihličkami?

Bezprostredne po ošetrení odporúčame použiť len základ na báze minerálov, pretože nedokáže vytvárať baktérie. 4 dni po ošetrení sa môžete vrátiť k svojmu bežnému základu.

Aké sú výhody microneedlingu?

Táto bezpečná liečba prináša mnoho výhod vrátane:

– Hlbšie vstrebávanie účinných látok v krémoch a topických sérach
– Zlepšuje zásobovanie krvou a krvný obeh
– Zvyšuje produkciu kolagénu prostredníctvom stimulácie fibroblastov
– Bezpečné pre všetky typy pleti
– Nealergické, pretože sa nič neinjektuje a používajú sa lekárske titánové ihly
– Lacnejšie ako iné úpravy povrchu
– Bezpečné na použitie na pokožku hlavy a tela a tiež na krehkú pokožku okolo očí, krku a úst
– Menej bolestivé s lepšími výsledkami ako tradičné lasery: CO2 Fraxel, Photofcial & lasery

Kedy uvidím výsledky?

Okamžite uvidíte lesk na vašej pokožke. Viditeľné zmeny na vašej pokožke sa vyvinú v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov. Reakciou vašej pokožky na mikroporanenie je aktivácia väčšej produkcie kolagénu a elastínu, čo sa časom stáva.

Kto je vhodným kandidátom na mikroneedling?

Prakticky každý, kto má dobrý zdravotný stav, môže bezpečne podstúpiť mikroihličkovú terapiu s minimálnym rizikom nežiaducich účinkov. Typické faktory, ktoré sa vyskytujú pri niektorých kozmetických procedúrach, ako je vek a farba pleti, nie sú faktorom pri mikroihličkovaní. Ak bojujete s jazvami po akné, veľkými pórmi, vráskami, jemnými linkami, hyperpigmentáciou, stareckými škvrnami, rosaceou alebo predčasným starnutím; neexistuje žiadny typ pleti, ktorému by mikroihličkovánie neprospievalo.

Kto NIE JE dobrým kandidátom na mikroihličkovanie?

– Počas posledných šiestich mesiacov ste použili Accutane (Izotretinoín).
– Majú otvorené kožné rezy, odreniny alebo rany
– Počas posledného roka ste podstúpili ožarovanie kože
– Máte akýkoľvek druh aktívnej kožnej infekcie v ošetrovanej oblasti
– Ste tehotná alebo dojčíte
– Máte v anamnéze zlé hojenie rán, keloidné alebo hypertrofické jazvy
– Máte rosaceu, aktívne akné, ekzém a psoriázu
– Sú mladší ako 18 rokov

Ako môže kontrolované poškodenie kože zlepšiť vzhľad mojej pokožky?

Estetická medicína dnes vytvorila predpoklad, že „poškodzovaním“ pokožka skutočne vyzerá lepšie. Čím invazívnejšia liečba, tým dramatickejšie budú výsledky.

Mikroihličkovanie stimuluje telo, aby sa samo uzdravilo, pričom aktivuje spiace fibroblastové bunky vo vrstve dermis pokožky, ktoré sú zodpovedné za produkciu kolagénu a elastínu.

Aké účinky má MicroNeedling na pokožku?

Účinky Medical Micro-Needling na pokožku sú významné:

– Zlepšite štruktúru pokožky a vzhľad vrások
– Regenerácia tkaniva
– Zlepšite jazvy, najmä jazvy po akné (keďže depresívne oblasti sú zvýšené novými vrstvami tkaniva)
– Zlepšite periférnu pokožku
– Zmenšiť veľkosť pórov
– Zlepšite strie

MicroNeedling poradenstvo po ošetrení

Ihneď po ošetrení umelec aplikuje PhiFace After Treatment Mask a klientovi poskytne Phi Soothing Cream a Ultimate Skin Cocktail s podrobným návodom na použitie.

Je možné, že ošetrované miesto bude začervenané a klient pociťuje brnenie a napnutie pokožky ešte asi 3 dni po ošetrení.

Po ošetrení NIE:

– umyte si tvár 12 hodín
– vystavte pokožku priamemu slnečnému žiareniu na 24 hodín
– naneste make-up na 24 hodín
– používajte základy a prášky po dobu 48 hodín
– počas 3 dní používajte saunu, bazény a soláriá
– vystavte sa fyzickej námahe na 2 dni
– počas nasledujúcich 3 týždňov používajte botox alebo výplne

Prihláste sa na odber noviniek

BELLEVUE CLINIC NEWSLETTER

Boli ste úspešne prihlásení na odber! Ops! Niečo sa pokazilo, skúste to znova.

BELLEVUE CLINIC s.r.o

VAJANSKÉHO 5684/21, 080 01 Prešov

info@bellevueclinic.sk

+421//918/361 129

IČO: 51068931, DIČ: 2120580418