banner-2.jpg

OXY Spa

Ošetrenie pleti koncentrovaným kyslíkom

Stres, umelé osvetlenie, počítače a cigarety pripravia každú pleť o sviežu farbu. Kedy ste sa naposledy prešli v prírode a zhlboka sa nadýchli? Dodali telu zdravý kyslík? Pleti by ste nepochybne prospeli, aj keď bežne kyslík prestúpi len do hĺbky asi pol milimetra. Žiada si to viac!

ako prebieha procedúra

Procedúra prebieha v polohe ležiacej a trvá cca 30 minút. Začne sa s odlíčením tváre. So silou tlaku pištole sa zoznámite pri teste na ruke. Bolesti sa nemusíte obávať, ide o veľmi jemnú procedúru. Kúsok po kúsku vám odborníčka krúživými pohybmi nastrieka na celú tvár výživné látky, ktoré sú antialergické. Pri ošetrení vynechá len horné viečko, kde je pokožka príliš jemná. Budete cítiť, ako keby vám na tvár padala jemná hmla. Tekutina vám však nebude stekať po tvári, ale sa vstrebe. Oceníte pritom chladivý efekt, vďaka ktorému sa zredukujú opuchy pod očami.

Pomocou špeciálnej tlakovej pištole sa na pleť nanesie 95% kyslík. Je to 5 x väčšia koncentrácia, ako vo vzduchu. Tlak pootvorí póry a výživné látky preniknú do hlbších vrstiev pokožky. Vďaka vysokej koncentrácii zlepší regeneráciu buniekhydratuje pleťposilní kolagénové vláknazjemní vrásky a odstráni nezdravo bledý odtieň pokožky. Do pištole sa okrem kyslíka nalieva aj kyselina hyalurónová, ktorá pleť vypne, spomalí proces starnutia a pomôže stimulovať tvorbu kolagénu doplnením vlhkosti a výživy.  Využíva sa celý komplex výživných látok podľa typu pleti a problému, ktorý vás trápi. Bylinné výťažky sú vopred namiešané. Prípravok napr. na aknóznu pleť obsahuje koncentrovanú šťavu z Aloe vera, ktorý má dezinfekčné a hydratačné účinky, reguluje tvorbu mazu a výborne sťahuje póry. Proti rozšíreným červeným žilkám budete bojovať kyslíkom a extraktom z kráľovských orechov a hrozna. Kyslík si poradí aj s pigmentovými fľakmi. Zjemňuje najmä čerstvé hnedé škvrny, ktoré sa objavia po dovolenke.

Mladá pokožka: nemá nedostatok energie. Je dostatočne zásobovaná kyslíkom a živinami prostredníctvom ciev – je čerstvá, jasná, svieža a vitálna.

Staršia pokožka: je postupnou degeneráciou ciev horšie prekrvovaná, do buniek pokožky sa nedostáva v dostatočnom množstve kyslík a živiny.

Dôsledok: pokožka sa stenčuje, vysychá, stáva sa vráskavou a dochádza k nerovnomernej pigmentácii, vznikajú ekzémy a akné.

viditeľný výsledok už po týždni

Pri dehydrovanej pokožke môžete pocítiť prvé pozitívne zmeny už po prvom sedení. Všeobecne to býva  po piatich ošetreniach. Aby bol efekt čo najefektívnejší, doporučuje sa 10 ošetrení. Ideálne je absolvovať ich každý deň, nanajvýš každý druhý. Po dlhšej prestávke začínate od začiatku. Výsledok je ešte lepší, keď kozmetické ošetrenie dopĺňa inhalácia kyslíka.

Na procedúru sa môžete pokojne vybrať, aj keď vás trápia zapálené vyrážky, ste tesne po klasickom čistení pleti alebo keď to trochu preženiete so slnením. Kyslík a extrakty pokožku upokoja a urýchlia hojenie. Vďaka časovej nenáročnosti a jednoduchosti, keďže pleť nezostane začervenaná si pokojne môžete na „kyslík“ odskočiť aj počas obednej prestávky. Ošetrenie je vhodné pre všetky vekové kategórie a neexistujú pri ňom žiadne kontraindikácie.